HISTÓRIA PREDLŽOVANIA MIHALNÍC

Po prvýkrát sa technika predlžovania mihalníc objavila začiatkom 20. storočia, keď zakladateľ značky Maybelline farmaceut Wiliams, zmiešal vo svojom laboratóriu vazelínu s prachom čierneho uhlia a vytvoril tak prvú maskaru. Následne svetoznámy vizážista a inovátor Max Factor v roku 1927 vytvoril nákladné mihalnice a tým priniesol neoceniteľný príspevok do módneho priemyslu a kozmetiky. Prvá dáma, pre ktorú tieto glamour mihalnice boli vytvorené, bola herečka Phyllis Haver, ktorá hrala rolu Roxie v muzikáli Chicago. Prvé umelé mihalnice boli na svete, ale niesli so sebou plno nevýhod – veľmi ťažké, drahé a nevyzerali prirodzene. Preto ich nosili iba filmové hviezdy.

V 50. rokoch došlo k veľkému rozvinu kozmetického priemyslu, a vďaka tomu boli nalepovacie mihalnice opäť v kurze. Experimentovalo sa s novými materiálmi a v 60. rokoch sa do popredia dostal nový trend výrazných očí s maximálnou dĺžkou predĺženia na čele s modelkou Twiggy. Tieto nalepovacie mihalnice vydržali iba jeden až dva dni, ale vyzerali prirodzenejšie – i dnes ich môžete zakúpiť v drogérii.

 

Ďalší krok nastal v Hollywoode, kde sa predlžovali mihalnice trsmi. Teda umelé mihalnice sa zlepovali do chumáčikov a následne sa aplikovali na prírodné mihalnice. Táto technika však nebola šetrná k prírodným mihalniciam z dôvodu ich váhy, ale výsledok bol dlhotrvajúci, oproti predchádzajúcim technikám.

Revolučná novinka prišla na začiatku nového storočia, keď japonskí vedci vytvorili jednu umelú mihalnicu, ktorá sa aplikuje pomocou špeciálneho lepidla na jednu prírodnú mihalnicu. Vytvorili tak najprirodzenejší vzhľad umelých mihalníc (www.glamourlashes.sk). Túto metódu po prvýkrát prezentoval vizážista SHU EUMURA v roku 2003 a ich nositeľkou bola Madonna.

 

Predĺžené mihalnice teda vyzerajú úplne prirodzene a ich trvanlivosť sa predĺžila na niekoľko týždňov. Vďaka tomu sa rýchlo rozšírili a stali sa svetovo známymi pod názvom 3D LASHES (dnešné základné predlžovanie mihalníc metódou 1D). K výrobe umelých mihalníc sa používa veľké množstvo rôznych druhov materiálov a posledných pár rokov sa blíži ich zloženie k prírodným mihalniciam. Rôzne techniky aplikácie a výber materiálov, z ktorých každá stylistka vytvorí pre svoju klientku originálny vzhľad.

 

Vďaka technike riasa na riasu už nikdy nebudete potrebovať maskaru!!!

 

Autor: Ing. Petra Bartkova

Použité zdroje: internet, školenia Glamour Lashes

Comments ()

Product added to wishlist